Удзел МГЭІ Імя А.Д.Сахарова БДУ ў інфармацыйна-адукацыйным праекце «КРОК» – «Школа Актыўнага Грамадзяніна»

28 студзеня 2021, прадстаўнік МГЭІ Імя А.Д.Сахарова БДУ, Пухтеева Ірына Віктараўна, старшы выкладчык кафедры экалагічнай медыцыны і радыебіялогіі факультэта экалагічнай медыцыны, стала удзельнікам інфармацыйна-адукацыйнага праекта «КРОК» – «Школа Актыўнага Грамадзяніна». Мерапрыемства прайшло ў ДУА «Сярэдняя школа №64 г. Мінска», тэма пасяджэння: «Беларуская навука: у нагу з часам». Пухтеева І.В. праінфармавала ўдзельнікаў мерапрыемства, навучэнцаў 8-11 класаў, пра дасягненні беларускай навукі, навуковым патэнцыяле нашага інстытута і ролі МГЭІ Імя А.Д.Сахарова БДУ ў падрыхтоўцы навуковых кадраў для краіны, перспектывах развіцця беларускай навукі ў сферы радыяцыйнай медыцыны і біялогіі.

Пакінуць адказ

Ваш адрас электроннай пошты не будзе апублікаваны. Неабходныя палі пазначаны як *