У МГЭИ імя А. Д. Сахарава БДУ 31 жніўня прайшлі факультетские сходу студэнтаў I курса дзённай формы навучання

Перад першакурснікамі выступілі намеснік кіраўніка адміністрацыі Партызанскага раёна г. Мінска Л. А. Філіповіч, дырэктар МГЭИ імя А. Д. Сахарава БДУ С. А. Маскевіч, кіраўнікі студэнцкіх арганізацый БДУ, намеснікі дырэктара інстытута, дэканы факультэтаў, дэкан сумеснага з Таджыкскім нацыянальным універсітэтам факультэта экалагічных тэхналогій Ф. А. Кадирзода.

На сходзе Людміла Анатольеўна ўручыла аспирантке кафедры імуналогіі МГЭИ ім. А. Д. Сахарава БДУ Марыне Лобай пасведчанне аб узнагароджанні спецыяльнага фонду Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь па падтрымцы таленавітай моладзі.

Студэнты пазнаёміліся з відэаролікамі пра БДУ, МГЭИ ім. А. Д. Сахарава БДУ, сваіх факультэтах, пагутарылі з загадчыкамі кафедраў і куратарамі акадэмічных груп, даведаліся аб асаблівасцях арганізацыі вучэбнага працэсу і магчымасцях ў інстытуце ўдасканалення сваіх творчых і спартыўных здольнасцяў.

У гэтым навучальным годзе студэнцкі калектыў інстытута папоўніўся на 68 магістрантаў і 350 чалавек вочнай і завочнай формы навучання на першай ступені вышэйшай адукацыі. Сярод якія паступілі на навучанне ў інстытут грамадзяне з 11 краін.

Упершыню ў гэтым навучальным годзе сфарміравана англамоўная група на першай ступені вышэйшай адукацыі па спецыяльнасці Экалагічная медыцына, а таксама пачнуцца заняткі ў магістратуры па спецыяльнасці Біяінфарматыкі і Экалогія (профіль Зялёная эканоміка).