Выпуск маладых спецыялістаў у МГЭИ ім.А.Д.Сахарава БДУ

30 чэрвеня 2021 года ў МГЭИ ім.А.Д.Сахарава БДУ адбыўся ўрачысты выпуск якія навучаліся на I ступені (324 маладых спецыяліста) і на II ступені вышэйшай адукацыі (42 магістра) вочнай і завочнай формы навучання на факультэтах маніторынгу навакольнага асяроддзя і экалагічнай медыцыны. Дыпломы МГЭИ ім.А.Д.Сахарава БДУ з адзнакай былі ўручаны: Коряго Святлане Анатольеўне (вучылася на кафедры агульнай біялогіі і генетыкі); Міронавай Джесике Аляксандраўне (вучылася на кафедры экалагічнай хіміі і біяхіміі); Тышкевіч Валерыі Сяргееўне (вучылася на кафедры экалагічнай медыцыны і радыебіялогіі); Жынко Юліі Ўладзіміраўне (вучылася на кафедры ядзернай і радыяцыйнай бяспекі); Паўлавай Анастасіі Фёдараўны (вучылася на кафедры экалагічнага маніторынгу і менеджменту).

«Навучаючыся ў самым лепшым, са 100-гадовай гісторыяй, вядучым Вну Рэспубліцы Беларусь – Беларускім дзяржаўным універсітэце, Вы апынуліся ў самым цэнтры інавацыйнага развіцця беларускай адукацыі і навукі. Прафесарска-выкладчыцкі склад нашага інстытута даў Вам якаснае адукацыю, а Ваша задача скарыстацца гэтымі ведамі і знайсці свой шлях у жыцці», – пра гэта сказаў дырэктар інстытута, прафесар С. А. Маскевіч, звяртаючыся да выпускнікоў.

Са словамі прывітання да маладых спецыялістаў звярнуўся намеснік дырэктара па вучэбнай і выхаваўчай рабоце І. Э. Бученков, які адзначыў, што наш інстытут рыхтуе сучасных і запатрабаваных спецыялістаў, здольных развіваць і рухаць наперад айчынную навуку. Таксама выпускнікоў павіншавалі дэкан факультэта экалагічнай медыцыны А. Г. Сыса і в. а. дэкана факультэта маніторынгу навакольнага асяроддзя А. С. Родькин, а загадчыкі выпускаюць кафедраў інстытута ўручылі дыпломы маладым спецыялістам 2021 года выпуску.