Вучэбна-метадычная лабараторыя экалагічнага адукацыі МГЭИ ім.А.Д.Сахарава БДУ прыняла ўдзел у анлайн-вебинаре для школьнікаў

5 мая 2021 года прадстаўнікі вучэбна-метадычнай лабараторыі экалагічнага адукацыі МГЭИ ім.А.Д.Сахарава БДУ прынялі ўдзел у онлайн-вебинаре для школьнікаў, арганізаваным Цэнтрам клопату аб кліентах БПС-Ашчадбанка. Прадстаўлены даклад «Зберажом энергію – захаваем прыроду!» выклікаў шырокае абмеркаванне і цікавасць у большасці ўдзельнікаў мерапрыемства, а таксама атрымаў шэраг станоўчых водгукаў ад арганізатараў.

Праведзены вебинар быў прысвечаны выхаванню ў падрастаючага пакалення беражлівых адносін да прыроды, фарміравання экалагічнай свядомасці і развіццю экалагічнай культуры праз прасоўванне разумення глабальных экалагічных праблем.