Міжнародная навуковая канферэнцыя “Міжнародную навуковую канферэнцыю “МЕТАДАЛОГІЯ ДАСЛЕДАВАННЯ ГІСТОРЫІ БЕЛАРУСІ: ПРАБЛЕМЫ, ДАСЯГНЕННІ, ПЕРСПЕКТЫВЫ”

ГІСТАРЫЧНЫ ФАКУЛЬТЭТ Беларускага дзяржаўнага ПЕДАГАГІЧНАГА ўніверсітэта імя МАКСІМА Танка праводзяць IV Міжнародную навуковую канферэнцыю

МЕТАДАЛОГІЯ ДАСЛЕДАВАННЯ ГІСТОРЫІ БЕЛАРУСІ: ПРАБЛЕМЫ, ДАСЯГНЕННІ, ПЕРСПЕКТЫВЫ

Час правядзення: 21-22 кастрычніка 2016 г.

Месца правядзення: Інстытут гісторыі НАН Беларусі (г. Мінск, вул. Акадэмічная, 1).

Праблемнае поле канферэнцыі:

1. Метадалогія гістарычнага даследавання і праблемы гістарыяграфіі.
  2. Выкарыстанне тэрміналогіі ў вывучэнні палітычнай, сацыяльна-эканамічнай і канфесійнай гісторыі Беларусі.
  3. Праблемы перыядызацыі ў беларускай гістарыяграфіі (прынцыпы, падыходы і магчымасці).
  4. Крыніцазнаўства і археаграфія.
  5. Праблемы выкладання гісторыі.

Заяўкі і анатацыі дакладаў (да 1000 знакаў) на ўдзел у канферэнцыі прымаюцца да 15 верасня 2016 г. па электроннай пошце: addziel.histaryjahrafii@gmail.com; Кант. тэл.: (017) 284-27-00 Яноўская Валянціна Васільеўна, Зянюк Раіса Уладзіміраўна.

Рабочыя мовы канферэнцыі: беларуская, руская.