Да ўвагі студэнтаў МДЭІ імя А.Д. Сахарава БДУ!

Кафедра замежных моў запрашае прыняць удзел у конкурсе творчых работ на беларускай мове “СКАРБЫ РОДНАЙ МОВЫ”.

Асабліва мы рады бачыць сярод удзельнікаў студэнтаў, якія ў наступным вучэбным годзе будуць вывучаць дысцыпліну “Беларуская мова (прафесійная лексіка)”.

У якасці творчай работы прымаюцца:

1. Мастацкія пераклады ўрыўкаў з твораў мастацкай літаратуры (проза, паэзія) з рускай, англійскай, нямецкай, французскай, іспанскай мовы на беларускую.
  2. Водзыў на кнігу С. Алексіевіч “Чарнобыльская малітва”.
  3. Эсэ па экалагічнай праблематыцы на тэмы:
  • “Экалагічныя праблемы сучаснасці і шляхі іх пераадольвання”
  • “Экалагічныя праблемы маёй краіны”
  • “Экалогія і будучыня жыцця на Зямлі”

Тэрмін падачы работ – з 01.03.2016 па 01.04.2016 г. Правілы афармлення работы і яе аб’ём змешчаны ў дадатку 1 (дадаецца).

Абвяшчэнне вынікаў – 02.05.2016 г.

Пераможцы конкурсу (студэнты, якія занялі 1-е, 2-е і 3-е месцы) будуць узнагароджаны каштоўнымі прызамі.

Даведкі па тэлефоне: 2462904 (гарадскі).

тытульны ліст

дадатак

Windows 10 Full Version Activation Keys 2018 - Product/ Serial Keys Technical Review